
Knelpunten pseudo-eindheffing aangepakt:
dit verandert er voor werkgevers
Knelpunten pseudo-eindheffing aangepakt: wat verandert er?
De pseudo-eindheffing houdt veel werkgevers bezig. De regeling moet zakelijke rijders stimuleren om vaker voor een elektrische auto te kiezen, maar zorgt in de praktijk ook voor vragen. Vooral de uitvoerbaarheid blijkt een uitdaging.
Na signalen vanuit onder meer BOVAG en verschillende werkgeversorganisaties heeft de overheid aangegeven de knelpunten van de pseudo-eindheffing aan te pakken. Daarmee komt er meer aandacht voor een werkbare regeling die aansluit op de dagelijkse praktijk.
Wat is de pseudo-eindheffing?
De pseudo-eindheffing is een extra belasting voor werkgevers die een zakelijke auto met verbrandingsmotor beschikbaar stellen voor privégebruik. Ook woon-werkverkeer valt hierbij onder privégebruik. De maatregel staat gepland vanaf 2027.
Met deze regeling wil de overheid de overstap naar elektrisch rijden versnellen. Werkgevers krijgen daardoor een extra financiële prikkel om te kiezen voor emissievrije voertuigen binnen het wagenpark.
Waarom was er kritiek?
Werkgevers en brancheorganisaties waarschuwden al snel voor praktische problemen. In sommige situaties kan de pseudo-eindheffing leiden tot extra administratieve lasten of onverwachte kosten.
Vooral bij vervangend vervoer, poolauto’s en specialistische voertuigen ontstonden vragen. Ook rijscholen gaven aan dat de regeling in de praktijk lastig uitvoerbaar kan zijn.
Knelpunten pseudo-eindheffing aangepakt
De overheid erkent inmiddels dat sommige onderdelen van de regeling voor onbedoelde gevolgen zorgen. Daarom wordt onderzocht hoe de grootste knelpunten van de pseudo-eindheffing kunnen worden opgelost.
Het doel van de regeling blijft hetzelfde: meer duurzame mobiliteit. Tegelijkertijd wil het kabinet voorkomen dat werkgevers worden geconfronteerd met onnodig ingewikkelde regels of extra administratieve druk.
Wat betekent dit voor werkgevers?
Voorlopig blijft de invoering van de pseudo-eindheffing gepland voor 1 januari 2027. Werkgevers hoeven op dit moment nog geen directe actie te ondernemen, maar doen er wel verstandig aan de ontwikkelingen te volgen. Wil je weten welke gevolgen de regeling kan hebben voor jouw organisatie? Lees dan ook meer over de pseudo-eindheffing voor jouw wagenpark.
Bedrijven die gebruikmaken van vervangende voertuigen of een complex wagenpark hebben mogelijk voordeel bij de aangekondigde aanpassingen. Meer duidelijkheid wordt de komende periode verwacht.
Vooruitkijken naar 2027
De pseudo-eindheffing blijft een belangrijk onderdeel van het mobiliteitsbeleid van de overheid. De regeling moet helpen om zakelijke mobiliteit verder te verduurzamen.
Door de knelpunten van de pseudo-eindheffing aan te pakken ontstaat meer duidelijkheid voor werkgevers. Dat maakt het eenvoudiger om tijdig keuzes te maken voor de toekomst van het wagenpark.
STEL JE VRAAG
Contact met Bochane Lease
Heb je vragen, misschien een opmerking of behoefte aan meer uitleg? Vul ons contactformulier in, dan nemen wij zo snel mogelijk contact met je op.
